Bunker Forum


 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  
Kėrko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» Euro 2008 eshte prane finales.Kush mendoni se dota fitoje?
Mon Jun 23, 2008 10:26 am nga BunkerForum

» SMS dashurie
Sat Apr 05, 2008 1:59 pm nga BunkerForum

» Mosha e duhur per te filluar aktivitetin seksual?
Sat Apr 05, 2008 1:49 pm nga BunkerForum

» Islami nė Shqipėri
Sat Apr 05, 2008 1:41 pm nga BunkerForum

» Besimet fetare
Sat Apr 05, 2008 1:38 pm nga BunkerForum

» GJUHA SHQIPE
Sat Apr 05, 2008 1:37 pm nga BunkerForum

» Ju pelqen website i ri i Freedom Forum?
Wed Apr 02, 2008 5:00 pm nga BunkerForum

» Ju kerkojme ndjese per keto pamje te tmerrshme qe do shikoni
Wed Oct 03, 2007 11:08 pm nga Vizitor

» OH SHQIPE
Wed Oct 03, 2007 1:37 pm nga BunkerForum

Portali
 
Forumi

Chat

Lajmet e fundit:
Moti   TiranėTirane    PrishtinėPrishtine   ShkupShkup    KumanovėKumanove    PodgoricėPodgorice    PrizrenPrizren   DurrėsDurres    ShkodėrShkodra    OhėrOher    UlqinUlqin
Kramer: Kosova nuk pėrbėn precedent; statusi nuk mund tė zgjasė pėrgjithmonė
Zyrtari i Departamentit amerikan tė Shtetit, David Kramer, deklaroi se qoftė nė 10 dhjetor qoftė pas kėsaj date procesi i statusit tė Kosovės “nuk mund tė zgjasė pėrgjithmonė”. (lexoni dhe komentoni ...)
Tiranė, nis votimi nė Zonėn 31, nė garė 5 kandidatė
Rreth 41 mije zgjedhės tė regjistruar tė zonės 31 nė kryeqytet do t’u drejtohen sot kutive te votimit per te zgjedhur deputetin e ardhshem, nje vend i mbetur vakant ne parlament pas zgjedhjes se Bamir Topit ne postin e Presidentit te Republikes. (lexoni dhe komentoni ...)
Kouchner: Kosova ėshtė para sė gjithash ēėshtje evropiane
Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice u takua me Ministrin e Jashtėm francez, Bernard Kouchner, nė Departamentin e Shtetit pėr bisedime qė pėrfshijnė ēėshtje si Irani, Kosova dhe Darfuri. (lexoni dhe komentoni ...)

 
Moti

Kėnget
 Download   
2 Die 4 & Anjeza - ngadale
0:34128 kbps44.1 kHz0.56 Mb
 Download   
2 die 4 - 24 ore
4:45192 kbps44.1 kHz6.85 Mb
 Download   
2 die 4 - Ajo qe une shikoj
4:21128 kbps44.1 kHz4.18 Mb
 Download   
2 Die 4 - Anes detit i palare
6:43128 kbps44.1 kHz6.45 Mb
 Download   
2 Die 4 - Bitch
5:17128 kbps44.1 kHz5.07 Mb
 Download   
2 Die 4 - Dedikuar Asaj
4:49128 kbps44.1 kHz4.63 Mb
 Download   
2 Die 4 - Djemte e keqinj
4:22112 kbps44.1 kHz3.68 Mb
 Download   
2 Die 4 - Emigracioni
5:52128 kbps44.1 kHz5.63 Mb
 Download   
2 Die 4 - Emri yt tani eshte bitch
4:05128 kbps44.1 kHz3.92 Mb
 Download   
2 Die 4 - Fieri
4:56128 kbps44.1 kHz4.74 Mb
 Download   
2 Die 4 - I jashteligjshem
5:22128 kbps44.1 kHz5.16 Mb
 Download   
2 die 4 - Jetes Sone 2
6:43128 kbps44.1 kHz6.45 Mb
 Download   
2 Die 4 - Jetes Sone 3
5:34192 kbps44.1 kHz8.02 Mb
 Download   
2 die 4 - Ju me bet ky qe jam sot
5:44128 kbps44.1 kHz5.52 Mb
 Download   
2 Die 4 - Kape pak me poshte
4:02112 kbps44.1 kHz3.39 Mb
 Download   
2 Die 4 - Kjo eshte jeta jone
5:23128 kbps44.1 kHz5.18 Mb
 Download   
2 Die 4 - Me Pelqen
4:41128 kbps44.1 kHz4.50 Mb
 Download   
2 Die 4 - Mesazh Per Nje Te Huaj
4:53128 kbps44.1 kHz4.70 Mb
 Download   
2 Die 4 - Mos me Thuaj
3:58128 kbps44.1 kHz3.81 Mb
 Download   
2 die 4 - nano ik
3:59128 kbps44.1 kHz3.83 Mb
 Download   
2 Die 4 - Nene
4:44128 kbps44.1 kHz4.55 Mb
 Download   
2 die 4 - Nuk e qijme per as nje shkerdhate
5:28128 kbps44.1 kHz5.25 Mb
 Download   
2 Die 4 - Party
3:40128 kbps44.1 kHz3.52 Mb
 Download   
2 Die 4 - Per Te Gjithe 2 Die 4-et
3:32128 kbps44.1 kHz3.40 Mb
 Download   
2 Die 4 - Te pa fajshem
4:41128 kbps44.1 kHz4.51 Mb
 Download   
2 Die 4 - Vetem leke
4:36128 kbps44.1 kHz4.42 Mb
 Download   
2 Die 4 - Vitet e humbura
4:33128 kbps44.1 kHz4.37 Mb
 Download   
2die 4 - Ti smund te jesh si une
5:0096 kbps44.1 kHz3.61 Mb

________________________
 

 

 

 


_________________________________________________________
 
 


Share | 
 

 tirana

Shko poshtė 
AutoriMesazh
BunkerForum
Admin
BunkerForum

Male
Numri i postimeve : 24
Age : 31
Localisation : Tirana
Emploi : Student
Loisirs : asdf jkl
Registration date : 12/07/2007

Character sheet
Lojra Lojra:
0/0  (0/0)
Ruso:

MesazhTitulli: tirana   Sun Sep 23, 2007 8:11 pm

Mema debuton me disfatė, Tirana nė krizė tė plotėBesėlidhja ka
shkaktuar ēudinė mė tė madhe tė javės sė katėrt tė Kategorisė
Superiore, duke mundur 1-0 Tiranėn nė "Qemal Stafa". Njė rezultat qė
nuk pritej, pavarėsisht problemeve qė kishin kaluar bardheblutė gjatė
javės sė fundit, fillimisht me ikjen e donatorit Halili, e mė pas me
shkarkimin e trajnerit Starova. Kriza e 23 herė kampionėve ėshtė e
dukshme, ndėrsa ka qenė Besėlidhja ajo qė u ka vėrtetuar mė sė miri se
vetėm emrat nuk mjaftojnė pėr t‘u shpallur kampion. Duke parė bilancin
e lezhjanėve nė tri javėt e para, pritej jo vetėm kthesa bardheblu, por
edhe njė goleadė, qė nuk ka rezultuar e tillė nė ndeshjen e debutimit
tė Ardian Memės nė stolin e kampionėve nė fuqi.Takimi i djeshėm ka filluar me njė protestė tė heshtur tė ultrasve tė
Tiranės, tė cilėt kishin shpalosur vetėm njė banderolė me fjalėn "TURP"
nė shkallėt e stadiumit. Ndėrsa nė fushė, Mema hedh njė formacion pak
mė ndryshe nga ai i javėve tė fundit, me Hajdarin nė vend tė Dedes dhe
Ēapjen titullar nė mesfushė, ndėrsa nė sulm ishte vetėm Xhafaj. Nga ana
tjetėr, lezhjanėt e drejtuar nga Ridvan Kulli ishin pėrgatitur pėr njė
ndeshje nė mbrojtje, duke pėrqendruar forcat qė nė minutat e para nė
mbulimin e Duros dhe Mukės, organizatorėve tė manovrės bardheblu.
Fillimi i ndeshjes flet pėr vendasit, qė rrezikojnė me gjuajtjet nga
jashtė tė Duros apo Xhafajt, por pa rezultat, pasi portieri Miēo ėshtė
i vėmendshėm dhe shfaqet gjithmonė nė pozicionin e duhur. Nė minutėn e
27-tė, ėshtė Muka qė provon tė gjejė golin me njė gjuajtje diagonale,
por pėrsėri portieri lezhjan shpėton portėn duke devijuar topin mbi
traversė. bardheblutė krijojnė shumė volum loje, por kanė probleme tė
dukshme nė konkretizimin e aksioneve dhe iniciativat nga krahėt nuk
gjejnė thuajse asnjėherė Xhafajn. Ky i fundit, provon tė shėnojė me njė
roveshatė nė minutėn e 39-tė, por nuk gjen kuadratin. Ky ėshtė edhe
rasti i fundit pėr t‘u shėnuar i pjesės sė parė, ndėrsa 45 minutat e
dyta fillojnė pėrsėri nėn shenjėn e bardhebluve qė tashmė janė mė
agresivė dhe mbyllin Besėlidhjen nė gjysmėfushėn e saj. Mema hedh nė
fushė edhe Fortuzin, nė tentativėn pėr tė pasur sa mė shumė forca nė
repartin e avancuar nė kėrkimin e golit. Hyka depėrton nė zonė pas njė
kombinimi me Fortuzin, por gjuajtja e mesfushorit pėrplaset nė trupin e
portierit Miēo dhe mė pas njė mbrojtės e devijon topin jashtė
kuadratit. Duket se Tirana do tė gjejė shumė shpejt golin, por
ēuditėrisht ndodh e kundėrta. Lezhjanėt shfrytėzojnė njė ēorientim tė
mbrojtjes bardheblu pėr tė shėnuar golin e vetėm tė ndeshjes me Likėn
nė minutėn e 66-tė, nė njė kundėrsulm ku prapavija e Tiranės i lejon
kundėrshtarėt tė gjuajnė tri herė para se topi tė ndalet nė rrjetė.
Mema nuk ka ēfarė tė humbė mė dhe largon nga fusha Hykėn e Hajdarin pėr
tė aktivizuar Abazajn e Duron. Por pavarėsisht morisė sė rasteve tė
krijuara nga dy tė sapofuturit nė lojė, asgjė nuk ndryshon dhe porta e
lezhjanėve shpėton, herė nga ndėrhyrjet vendimtare tė portierit Miēo, e
herė nga traversa. Pas vėrshėllimės pėrfundimtare tė Pashajt, tifozeria
lezhjane fillon festėn, ndėrsa ultrasit bardheblu nuk kursejnė asnjė
fyerje ndaj lojtarėve, duke i ftuar tė mos veshin mė fanellėn historike
tė Tiranės.

ReagimetKulli, dorėheqje pas fitoresLutfi Nuri: Na pushkatuan!Trajneri i Besėlidhjes, Ritvan Kulli, ka deklaruar se do tė largohet
nga ky post, pėr tė vazhduar punėn e tij si drejtor teknik te kjo
skuadėr. Ai u ka thurur elozhe tė gjithė lojtarėve pėr fitoren
historike ndaj Tiranės. "Ishte njė ndeshje shumė e vėshtirė pėr ne, por
edhe pėr Tiranėn. Nė fushė ishim dy skuadra me probleme, Tirana me tė
vetat dhe ne me tonat, po me njė ndryshim qė problemi mė i madh yni
ishte mungesa e pikėve, pasi pėr sa u takon tė tjerave duket se janė nė
rrugėn e zgjidhjes me krijimin e shoqėrisė aksionere. Gjithsesi, nė
fund kemi arritur tė fitojmė dhe me meritė madje. Sigurisht qė kemi
pasur edhe fatin me vete, sepse nė fund Tirana mund tė kishte barazuar
nė ato raste qė iu krijuan. Ne shfrytėzuam maksimalisht kundėrsulmin,
pasi dihej qė vetėm kėshtu mund tė luanim kundėr ekipit kampion. Kjo
ishte njė fitore e madhe. Tashmė mund tė them se do tė largohem nga
drejtimi i Besėlidhjes, sepse unė jam drejtor teknik dhe kam impenjime
tė tjera", u shpreh ai. Ndėrsa prononcimi i vetėm nė kampin bardheblu
ishte ai i ish-presidentit Lutfi Nuri, qė ka ndjekur takimin bashkė me
donatorėt e tjerė tė kėsaj skuadre. "Ēfarė tė themi pėr kėtė ndeshje!
Me kėtė humbje na pushkatuan!", u shpreh ai ndėrsa largohej nga
stadiumi.KlasifikimiSkuadra N F B H gol. Pikė1. Dinamo 4 4 0 0 10-0 122. Besa 4 3 1 0 7-2 103. Partizani 3 3 0 0 5-2 94. Elbasani 4 2 1 1 2-2 75. Flamurtari 4 2 0 2 4-4 66. Vllaznia 4 1 1 2 3-3 47. Skėnderbeu 4 1 1 2 7-9 48. Teuta 4 1 0 3 3-4 39. Tirana 4 1 0 3 4-6 310. Shkumbini 4 1 0 3 4-8 311. Kastrioti 3 1 0 2 3-7 312. Besėlidhja 4 1 0 3 2-8 3

Golashėnuesit5 gola Ngjela (Skėnderbeu)3 gola Xhihani, Elokan (Besa), Pejiē (Dinamo), Stojku (Shkumbini)2 gola Hysa (Teuta), Veliu (Flamurtari), Tiko (1) (Skėnderbeu), Sefa (Tirana), Plaku (1) (Dinamo)
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://bunker.forumsq.net
 
tirana
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Bunker Forum :: SONDAZH :: Hap nje sondazh te ri-
Kėrce tek: